1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać. Panom z Rady Parafialnej dziękujemy za zebranie tacy i przeczytanie czytań.
 3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu. Zachęcamy całą parafię do podjęcia działań w dziedzinie troski o trzeźwość i modlitwy szczególnie róże różańcowe w tej intencji. Na stoliku wyłożona będzie Księga Trzeźwości –gorąco zachęcamy do wpisania się do niej i podjęcia abstynencji przynajmniej przez okres Wielkiego Postu lub dłużej.
 4. Mając świadomość jak wiele zła dzieje się dziś na świecie, w obliczu trwającej wojny, pragnąc wynagrodzić Bogu za współczesne nieprawości i wyprosić nawrócenie zatwardziałym grzesznikom, zachęcamy do postu o chlebie i wodzie. Spróbujmy zrobić tak, że przez wszystkie dni Wielkiego Postu z wyjątkiem niedziel, ktoś z parafian będzie pościł, może być kilka osób w danym dniu. Na stoliku będzie wystawiona również Księga Postu, do niej wpisują się chętne osoby, które chcą w okresie Wielkiego Postu podjąć jeden dzień o chlebie i wodzie. W ubiegłym roku chętnych było dużo i mam nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Post, jałmużna i modlitwa to broń, która odstrasza złe duchy, a zbliża do Pana Boga.
 5. We wtorek wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, których święty Jan Paweł II ogłosił patronami Europy. Prośmy Boga za wstawiennictwem świętych Cyryla i Metodego, by Europa powróciła do swych chrześcijańskich korzeni.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 7. W środę po Mszy św. na spotkanie zapraszam AK.
 8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz nabożeństwo do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 9. Dziękujemy za uprzątnięcie dekoracji świątecznej w kościele panu kościelnemu oraz panom, którzy mu pomagali.
 10. Do nabycia prasa katolicka.
 11. Przypominamy o zaproszeniu parafii Wierzawice do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych, które odbędą się w Wierzawicach w dniach 24-26 lutego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 75 – 80.
 13. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.