1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Jest już możliwość zamawiania Mszy św. na nowy 2023 rok. Dar Eucharystii pozostawił nam Jezus Chrystus. Okazjami do jej ofiarowania mogą być m.in.: urodziny, imieniny, rocznice i inne wydarzenia. Ofiarowana za zmarłych wyjednuje uwolnienie z mąk czyśćcowych.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja i błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i rozpoczynających nowy rok szkolny oraz o dobre owoce wizytacji biskupiej, która będzie w naszej parafii w niedzielę 11 września.
 4. Za tydzień Msza św. dziękczynna za plony o godz. 15.00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy św. w kościele św. Mikołaja.
 5. Za tydzień taca przeznaczona jest  na WSD w Przemyślu.
 6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o 8.00 połączona z obrzędem włączenia kandydatów do grona ministrantów.  Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy wielu łask Bożych, Bożego błogosławieństwa  oraz darów Ducha Św. na czas nauki. 
 7. Na progu nowego roku szkolnego prosimy o dołożenie starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na miłość do Pana  Boga i kościoła nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.
 8. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców
 9. Przypominamy o zakupie podręczników i ćwiczeń do katechezy. Zmiana podręczników w kl. III oraz VII. Pozostałe klasy bez zmian.
 10. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny młodzieżowych i dziecięcych grup parafialnych. Zachęcamy rodziców do rozmowy z dziećmi na temat możliwości uczestnictwa w spotkaniach RAM, Zespołu Mio Dio, przystąpienia do grona ministrantów, modlitwy w Róży różańcowej.
 11. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 12.  W czwartek 1 września będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
 13. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz nowenna do św. Józefa.
 14. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Jest to dobra okazja dla dzieci i młodzieży do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba, ten w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Ożanna spowiedź i Komunia św. od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00.
 15. W piątek na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej.
 16. W piątek po Mszy św. spotkanie RAM. Zapraszamy nowe, chętne osoby od klasy 6.
 17. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz.17.00. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie chętnych kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII, a z klas VIII kandydatów wraz z rodzicami.
 18. Do odebrania prasa katolicka.
 19. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 462 – 466 – 478, św. Mikołaj z numerów – 133 – 140.
 20. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.