Ogłoszenia Parafialne- II Niedziela Adwentu 4.12.2022 r.

 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00.
 2. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa żyjącego na przełomie  III i IV wieku. Msza św. odpustowa we wtorek o 17.00 w kościele św. Mikołaja. Od następnej niedzieli Msza św. o godz. 15.00 na okres zimowy przeniesiona zostaje do kościoła parafialnego. 
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. Dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka na ten cel. W tym roku w sposób szczególny wspieramy Ukrainę.
 5. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz  o przeczytanie czytań.
 6. Ks. Jan składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary na misje w ubiegłą niedzielę.
 7. Do nabycia opłatki oraz świece Caritasu na stół wigilijny. Cena świecy, to koszt jednego obiadu dla dziecka: 10 zł lub więcej. W zakrystii, po każdej Mszy św. w niedziele i w dni powszednie można nabywać opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji  przeznaczone są na ogrzewanie budynków parafialnych. Ożanna – świece i opłatki do nabycia w zakrystii.
 8. Na stoliku na środku kościoła wystawiona jest Księga Trzeźwościowa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Adwentu lub dłużej.
 9. W środę przed Mszą św. różaniec za Ojczyznę oraz Nowenna do MBN Pomocy.
 10. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 11. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godziny 12.00 – 13.00 „Godzina Łaski dla świata”. Maryja w objawieniach z 1947 roku zachęca, by każdego 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do kościoła i tam się modlić: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga – zapowiedziała Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. U nas kościół będzie otwarty, dlatego zapraszamy chętnych do modlitwy. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy lub jakimkolwiek innym miejscu. Pamiętajmy, by powierzać Niebu i Matce Bożej nie tylko intencje swoje  i swojej rodziny, ale także sprawę pokoju na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników oraz naszą parafię. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wielu grzeszników. Adoracja do Mszy św. wieczornej.
 12. W czwartek na Mszy św. poświęcenie i rozdanie medalików MB Niepokalanej dla dzieci kl. III oraz spotkanie z rodzicami po Mszy św.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  563, 563 a- 563 c do 565, św. Mikołaj z numerów – 19 – 20.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.