1. Msza św. w tygodniu o 17.00, sobota o 16.00.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o dobry błogosławiony nowy rok dla naszej parafii.
 3. Dzisiaj na sumie będziemy się modlić szczególnie za naszych zmarłych, którzy odeszli od nas w tamtym roku.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.
 6. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na Mszach św. oraz o przeczytanie czytań.
 7. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i Nowenna do MBN Pomocy.
 8. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 9. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli. W czasie każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „niech Chrystus błogosławi ten dom”. W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia. Msze św. jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na misje. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Można nabyć opakowanie zawierające kadzidło i kredę na stoliku na środku kościoła.
 10. W tym dniu pierwszy piątek miesiąca. Przypomnę, że do ważności I piątku miesiąca jest potrzeba przyjęcia Jezusa w Komunii św. Nie będzie odwiedzin chorych.
 11. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00.
 12. W sobotę będzie pierwszy raz odprawiana Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące od członków Apostolstwa Pomocy Duszom Cierpiącym. Przypominam, że członkowie tego Bractwa raz w miesiącu zamawiają Msze św. i w niej uczestniczą. Msze św. będą odprawiane w pierwsze piątki miesiąca. W miesiącu styczniu ze względu, że w pierwszy piątek wypada Trzech Króli zostaje przeniesiona Msza św. za dusze w czyśćcu na pierwszą sobotę.
 13. Do nabycia prasa katolicka.
 14. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na sobotę do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 12 – 16.
 15. W tym tygodniu c.d. kolędy:
  2.01.2023 r. – poniedziałek – od 14.00 Dworska Droga prawa strona od państwa Borków
  3.01.2023 r. – wtorek od 15.00 – c.d. Dworska Droga
  4.01.2023 r. – środa od 15.00 – c.d. Dworska Droga i domy koło kościoła.
  Bóg zapłać za ofiary składane z racji błogosławieństwa kolędowego oraz wizyty kolędowej.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 17. Zmarł śp. Anatol Rawza. Pogrzeb we wtorek o 13.00. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu i ojca św. Benedykta XVI. Wieczne odpoczywanie…