1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 16.00.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, błogosławieństwo przedmiotów religijnych oraz zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o powołania kapłańskie i zakonne oraz o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego – poświęcenie kopru.
 4. Za tydzień taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 5. Zbliża się sierpień – miesiąc trzeźwości. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Na stoliku wystawiona jest księga do której można wpisać swoją abstynencję.
 6. Sierpień to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki i pracy na polu. Pamiętajmy o 79 rocznicy Powstania Warszawskiego.
 7. W środę Matki Bożej Anielskiej w kościołach parafialnych można zyskać odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
 8. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 9. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz nowenna do św. Józefa.
 10. W piątek wspomnienie św. Jan Maria Vianeye patrona kapłanów.
 11. Z naszej parafii wyruszy autokarowa pielgrzymka na Kalwarię Pacławską k. Przemyśla w dniu 11 sierpnia (piątek). Chętnych prosimy o zapisy do końca lipca.
 12. Trwają wakacje, ale pamiętajmy, że Pan Bóg nie wyjeżdża na wakacje. Katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w świątyni oraz w kancelarii parafialnej.
 13. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. W kościele parafialnym o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mieszkańców Ożanny zapraszamy do kościoła parafialnego. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzi ks. Damian od godz. 8.00. W piątek Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Przypominam, że członkowie tego Apostolstwa raz w miesiącu zamawiają Msze św. i w niej uczestniczą.
 14. Wielu z nas i naszych rodzin boryka się z różnymi problemami jak choroba, kryzys małżeński i rodzinny, oddalanie się od wiary i kościoła zwłaszcza ludzi młodych, obojętność, strach przed przyszłością. Te wszystkie trudne sprawy trzeba zawierzyć Panu Bogu, Matce Najświętszej, św. Michałowi Archaniołowi i świętym. Zapraszamy w najbliższą sobotę do naszego kościoła na całodzienną adorację przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczniemy o godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 różaniec wynagradzający i Msza św.
 15. Wójt Gminy Kuryłówka i Ochotnicza Straż Pożarna w Kuryłówce im. Józefa Szczęsnego w Kuryłówce zapraszają na Wieczór Papieski „Wypłyń na Głębię”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.30 nad brzegiem Sanu obok mostu na drodze Kuryłówka – Stare Miasto przy „Kamieniu Papieskim”.
 16. Do odebrania prasa katolicka.
 17. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 355 – 361, św. Mikołaj z numerów – 115 – 117.
 18. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami. Jezu oddaję się Tobie, Ty zatroszcz się o wszystko.
 19. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczywania odprowadziliśmy śp. Michała Mazurka. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…