1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 16.00.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela maja – poświęcenie przedmiotów religijnych, adoracja, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii oraz za dzieci komunijne i ich rodziny.
 3. W związku z beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci ukazały się pozycje książkowe: „Markowskie bociany” dla starszych w cenie 15 zł. i „Boso do nieba” dla dzieci w cenie 5 zł. Do odebrania na stoliku.
 4. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 5. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. W najbliższym tygodniu nabożeństwa będą się rozpoczynać 15 min przed Mszą św.(17.45) W niedzielę i święta „majówkę” będziemy odprawiać po każdej Mszy św. Udział w tych nabożeństwach niech będzie wyrazem naszej czci i szacunku do Matki Najświętszej. Zachęcamy do udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję.
 6. W środę Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Jest to także święto narodowe. Z dumą wywieśmy flagi w barwach narodowych na naszych domach. W czwartek św. Floriana, sobota św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o kapliczki na terenie naszej parafii.
 9. W następną niedzielę odbędą się uroczystości upamiętniające 78 rocznicę bitwy pod Kuryłówką. Program uroczystości: 11.00 Msza św. w kościele parafialnym, po sumie przemarsz przed pomnik Bitwy pod Kuryłówką, 12.30 uroczystości przy pomniku.
 10. W czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja, modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 11. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Ożanna o 16.00 spowiedź i Msza św. W piątek Msza św. w kościele parafialnym jak i w Ożannie za dusze w czyśćcu cierpiące od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Przypominam, że członkowie tego Apostolstwa raz w miesiącu zamawiają Msze św. i w niej uczestniczą. Będzie zbierana taca.
 12. Wielu z nas i naszych rodzin boryka się z różnymi problemami jak choroba, kryzys małżeński i rodzinny, oddalanie się od wiary i kościoła zwłaszcza ludzi młodych, obojętność, strach przed przyszłością. Te wszystkie trudne sprawy trzeba zawierzyć Panu Bogu, Matce Najświętszej, św. Michałowi Archaniołowi i świętym. Zapraszamy w najbliższą sobotę do naszego kościoła na całodzienną adorację przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczniemy o godz. 9.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 różaniec wynagradzający i Msza św. Jest to również spotkanie dla chętnych kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z kl. 6 i 7.
 13. Do odebrania prasa katolicka.
 14. W „maju” – Radio FARA zaprasza do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej. Transmisja nabożeństwa z rozważaniami maryjnymi w ramach przygotowań do beatyfikacji RODZINY ULMÓW połączona z modlitwą różańcową – codziennie w Radiu i na kanale YouTube Radia FARA o godz. 20:00.
 15. Robi się coraz cieplej, dlatego zwracamy uwagę na potrzebę zachowania odpowiedniego stroju w kościele. Strój modny nie znaczy godny.
 16. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów 247– 255 , św. Mikołaj numery 20 -22.
 17. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.